Minge de fotbal pe teren

Seară memorabilă în Liga Campionilor. Primele 8 dueluri din grupe au adus spectacol pe teren. Printre altele, Barcelona a marcat 5 goluri, iar deținătoarea trofeului – Manchester City – a înscris de 3 ori. Faza serii a venit de la portarul echipei italiene Lazio, care a marcat un gol în prelungiri. Alte 8 meciuri se joacă astăzi.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Lazio și Atletico Madrid au încheiat la egalitate, 1 la 1, după un gol marcat în minutul 95 de portarul italienilor Ivan Provedel, care a urcat în careul advers la un corner al echipei sale. Acesta a marcat spectaculos cu capul, salvându-și echipa de la înfrângere în primul meci din grupe.

Campioana en-titre, Manchester City, s-a impus cu 3 la 1 pe teren propriu în fața sârbilor de la Steaua Roșie, iar Barcelona a câștigat la scor de 5 la 0 în fața belgienilor de la Antwerpen.

PSG, prin Mbappe și Hakimi, a câștigat în fața Borussiei Dortmund. Porto a câștigat cu Șahtior, iar Milan și Newcastle au remizat.

Duelurile continuă și miercuri seara. Programul meciurilor de fotbal

Real Madrid joacă de la 19:45, iar Bayern de la 22:00, la fel ca Arsenal, Inter, Benfica, Sevilla și Napoliâ

Sursa foto: Shutterstock