Favoritele au câștigat punctele puse în joc miercuri seară, în ultimele meciuri ale etapei a 3-a din grupele Champions League.

Cu Nicusor Stanciu pe teren până în minutul 76, Slavia a fost învinsă cu 2-1 la Praga de FC Barcelona, care a marcat prin Messi încă din minutul 3 și s-a impus cu un autogol în repriza secundă.

Răzvan Marin a fost rezervă la Ajax Amsterdam, care fost învinsă acasă de Chelsea, cu 1-0. Meciul din Olanda a fost arbitrat de Ovidiu Hațegan, care le-a anulat gazdelor un gol pentru offside, după ce a consultat sistemul VAR.

Ianis Hagi a intrat abia în minutul 87 la Genk, depășită cu 4-1 în Belgia de deținătoarea trofeului, FC Liverpool.

În celelalte partide, Napoli a trecut cu 3-2 în deplasare de Salzburg, Valencia și Lille au remizat 1-1 în Franța, Inter s-a impus cu 2-0 la Milano contra Borussiei Dortmund, Benfica a câștigat cu 2-1 acasă în fața lui Olympique Lyon, iar Leipzig a devansat-o cu același scor pe Zenit Sankt Petersburg.