Real Madrid și Tottenham au reușit scorurile serii, în etapa a 4-a a grupelor Champions League. Spaniolii au învins-o cu 6-0 acasă pe Galatasaray Istanbul, iar englezii au trecut cu 4-0 de Steaua Roșie, la Belgrad.

Pe „Santiago Bernabeu”, brazlianul de 18 ani Rodrygo a reușit o „triplă” și a dat o pasă de gol, Benzema a marcat și el de două ori, iar căpitanul Sergio Ramos a transformat un penalty. Florin Andone a fost titular în atacul turcilor, dar a fost schimbat la pauză.

În Serbia, două dintre golurile lui Tottenham au fost marcate de sud-coreeanul Son, iar celelalte două le-au înscris argentinianul Giovani Lo Celso și danezul Christian Eriksen.

În celelalte meciuri, Bayern Munchen a învins-o cu 2-0 pe Olympiakos Pireu, Juventus a câștigat cu 2-1 la Lokomotiv Moscova, iar Paris Saint-Germain a depășit-o greu, cu 1-0, pe FC Bruges, meci în care portarul Navas a apărat un penalty al belgienilor.

Deasemenea, Manchester City a scos doar o remiză: 1-1 la Atalanta, confruntare în care britanicii au ratat un penalty și spre final poarta lor a fost apărată de fundașul Kyle Walker, după ce goalkeeper-ul Claudio Bravo a fost eliminat în minutul 81.

În fine, Bayer Leverkusen s-a impus cu 2-1 în Germania cu Atletico Madrid, iar în Croația, Dinamo Zagreb și Sahtior Donețk au terminat la egalitate: 3-3. Gazdele au condus cu 3-1, iar ucrainenii au egalat cu două goluri marcate în prelungiri, ultimul din penalty în minutul 98.