Site icon ApropoChat | Intra Pe noul chat Apropo

Reacțiile din Formula 1 după prima cursă a anului 2023 | AUDIO

Reacții în Formula 1 după prima cursa a anului – dominată clar de RedBull: Mercedes susține prin vocea pilotului George Russel că rivalii de la Red Bull au o mașină cu care ar trebui să câștige fiecare cursă din acest sezon și că nu au competitori la marele titlu de la finalul sezonului.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

A fost o dublă Red Bull în acest weekend la Marele Premiu din Bahrain. Max Verstappen s-a clasat pe locul 1, iar Sergio Perez pe locul doi. Supriza weekendului a venit de la Aston Martin. Celebrul Fernando Alonso s-a clasat pe locul al treilea.

Început de an nu tocmai bun pentru Mercedes. Lewis Hamilton a terminat pe locul 5, iar George Russell a ocupat locul 7.

La Ferrari, probleme la start de sezon. Charles Lecrec a fost nevoit să abandoneze după probleme la motor – era chiar în spatele piloților de la RedBull.

Reacții vehemente în tabăra Mercedes: George Russell a susținut după cursă că RedBull a rezolvat titlul. Acesta nu crede că cineva va reuși să lupte cu ei în acest sezon.

Și directorul – Toto Wolff – recunoaște că echipa a avut cea mai proastă zi și că mașina trebuie schimbată – radical.

Următoarea cursă de Formula 1 este programată peste două săptămâni în Arabia Saudită.

Sursa foto: Shutterstock