Echipa națională de tineret a învins Irlanda de Nord cu 3-0 într-un meci jucat la Voluntari în preliminariile Campionatului European din 2021. Tricolorii pregătiți de Mirel Rădoi au reușit a doua victorie consecutivă la scor de forfait, după cea de joi de la Ploiești, cu Ucraina.

Britanicii au rămas în 10 din minutul 34 când portarul Hazard l-a ciocnit violent pe Dennis Man, scăpat singur pe contraatac. Tudor Baluță a deschis scorul în debutul reprizei secunde iar în următoarele 20 de minute au mai insris craioveanul Valentin Mihăilă și Andrei Ciobanu de la FC Viitorul.

Tot luni, Danemarca a învins Finlanda în deplasare cu 1-0 și conduce grupa cu maximum de puncte, după ce în runda inaugurală a câștigat acasă cu România, aflată acum pe 3, la 3 puncte în urma liderului.