CFR Cluj rămîne fără victorie în 2019. Liderul Ligii Întâi a scos doar o remiză în etapa a 24-a, 1-1 pe teren propriu în derbyul rundei cu Astra Giurgiu.

Ardelenii au jucat mai bine de o oră cu un om în plus, după ce Bejan a văzut roșu direct în minutul 30, iar cele două goluri au fost înscrise după pauză. CFR a deschis scorul prin Mureșan, în minutul 53, iar giurgiuvenii au egalat în minutul 73, la o fază la care Culio a marcat în propria-i poartă.

Tot sîmbătă, CSU Craiova s-a impus cu 1-0 în deplasare la Hermannstadt, gol Nuno Rocha în minutul 67. În urma acestei victorii, formația olteană a depășit-o provizoriu pe FCSB și a urcat pe locul al doilea, la 3 puncte distanță de CFR Cluj.

“Roș-albaștrii” joacă luni în închiderea rundei, la Chiajna, și se pot apropia la un singur punct de lider.