Juventus Torino, cu Cristiano Ronaldo titular, a câștigat cu 3-0 pe terenul lui FC Barcelona, la care a jucat Leo Messi. Torinezii au deschis repede scorul din penalty, prin Cristiano Ronaldo, și au majorat diferența la 2-0 prin americanul McKennie în minutul 20. Scorul final a fost stabilit de vedeta portugheză Cristiano Ronaldo, în minutul 52, tot din lovitură de la 11 metri. Astfel, Juventus câștigă grupa G și merge mai departe în Liga Campionilor cu FC Barcelona, în timp ce Dinamo Kiev, condusă de Mircea Lucescu, va evolua anul viitor în Europa League, după ce a invins Ferencvaros cu 1-0.

În grupa H, în care meciul PSG-Istanbul a fost întrerupt și suspendat, RB Leipzig a învins-o pe Manchester United cu 3-2, iar până se rezolvă situația cu meciul de la Paris, britanicii sunt eliminați din Liga Campionilor și vor juca în Liga Europa.

În Grupa F, Chelsea și Sevilla s-au calificat în etapa următoare a Ligii Campionilor.