Cele două mari rivale din fotbalul românesc, FCSB și Dinamo a obținut doar egaluri în meciuri amicale jucate astăzi în stagiile de pregătire.

La Marbella, “ros-albaștrii” au remizat 3-3 cu Lokomotiv Moscova. Pentru echipa antrenată de Bogdan Vintilă au marcat Cristi Manea de doua ori – odată din penalty și Momcilovic, iar rușii au punctat prin Miracnchuk, Barinov și Zhemaletdinov.

FCSB și-a menajat titularii și a folosit mai mulți tineri, ca Perianu, Dumitru sau Adrian Niță.

Tot la Marbella, FCSB a mai pierdut: 0-1 cu FC Basel și a învins-o cu 1-0 pe Karlsruhe.

Tot în Spania, la Estepona, Dinamo a terminat la egalitate: 1-1 cu croații de la NK Osijek.

Golul “alb-roșilor” a fost marcat de Slavko Petrovic în minutul 16, iar adversarii au egalat în minutul 80.
Antrenorul Dușan Uhrin Jr. a făcut 9 schimbări după pauză.

În stagiul de pregătire iberic Dinamo a mai fost învinsă cu 1-0 de Dynamo Dresda și a remizat: 1-1 cu Bochum, iar miercuri își va încheia cantonamentul cu încă un amical, cu rușii de la FC Krasnodar.