Derby-ul etapei a 10-a din Liga 1, între FCSB şi CFR Cluj, s-a terminat la egalitate, 0-0. Pe „Arena Națională”, ardelenii au făcut un meci mai bun şi au ratat mai multe ocazii, însă „roș-albaștrii” putaeu da lovitura în prelungiri, când Coman a șutat puțin peste poartă, în ultimele secunde ale partidei.
Deasemenea, Iulian Cristea putea înscrie în minutul 95, când a reluat mingea cu capul în bara transversală.

Internaţionalul de tineret Alex Paşcanu a debutat în Liga I, în minutul 71, când l-a înlocuit pe Costache la CFR Cluj. Amintim, antrenorul campioanei, Dan Petrescu este suspendat și nu a fost prezent la stadion, dar a comunicat cu secunzii săi prin telefon.

Clujenii au două remize şi o înfrângere în ultimele 3 deplasări din campionat, iar FCSB venea după două victorii, cu FC Viitorul şi Universitatea Craiova.