CFR Cluj a pierdut la Roma cu Lazio, 0-1 și va juca până în ultima etapă pentru calificarea în primăvara Europa League.

Campioana României avea nevoie de o remiză pe Olimpico, unde gazdele au menajat mai mulți titulari. Correa a marcat în minutul 24 iar clujenii nu au reușit să egaleze. Djokovici a nimerit bara și Traore a avut un gol anulat pentru offside.

Dan Petrescu a spus la final că Lazio a dominat clar prima repriză, când a avut 75% posesie, dar apoi CFR a fost echipa mai bună și ar fi meritat chiar să câștige după numărul de ocazii.Antrenorul precizează că acum șansele de calificare sunt mici, chiar dacă echipa lui va juca în ultima etapă acasă și are nevoie tot de un egal cu Celtic Glasgow,care deja a câștigat grupa.

Ca să rateze 16-imile, CFR trebuie să piardă iar Lazio să câștige în deplasare la Rennes, peste două săptămâni.