Dinamo a câștigat derby-ul cu CSA Steaua, în Liga Națională de handbal masculin.

Partida jucată înSala Dinamo” a fost adjudecată de “alb-roșii” cu 3429, în etapa a 23-a a competiției interne.

În tur, “roșalbaștriicâștigaseră tot la 5 goluri diferență: 3530 și tot ei s-au impus în fața marilor rivali în semifinalele Cupei României, 2625.

Luni seară, cel mai bun marcator al dinamoviștilor a fost Komogorov, cu 8 goluri, urmat de Hugo Descat, cu 6 reușite.

Campiona en-titre, Dinamo se află pe locul al 3-lea după 23 de etape, la 9 puncte de lidera AHC Dobrogea Sud și la 5 puncte de poziția a 2-a, ocupată de CSM București.

CSA Steaua este abia a 6-a în ierarhia primului eșalon de handbal masculin, la 4 puncte de podium.