CFR Cluj a revenit pe primul loc în Liga 1, după ce a învins-o cu 2-0 pe Astra Giurgiu, în ultimul meci al etapei a 21-a.

Scorul a fost deschis în minutul 23 de Andrei Burcă, care a reluat cu latul lângă bară o minge ajunsă la el după o bâlbâială în careu.

Cea de-a 2-a reușită a venit în minutul 84, când Culio a centrat din stânga o minge pe care a portarul Kitanov a scapăt-o în poartă.

Astra a terminat meciul în 10, Budescu primind al 2-lea cartonaș galben în minutul 83.

A fost ultima partidă la gruparea ardelelena pentru Juan Culio, care se va întoarce în Argentina.

Mijlocașul de 36 de ani a primit din partea clubului o plachetă și un tricou cu numărul 230, reprezentând totalul meciurilor jucate de el la formația clujeană.

Juan Emmanuel Culio a ajuns la CFR în 2007 și timp de 7 sezoane și-a trecut în cont 172 de partide în Liga 1, cu 19 goluri marcate.

CFR Cluj a redevenit lidera cu 41 de puncte, urmată de Astra cu 40 și de Universitatea Craiova, care are 37 de puncte.