Ana Bogdan, Irina Begu și Gabriela Ruse evoluează azi în turul doi al turneului de tenis de la Roma.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Primul meci de tenis al zilei: Irina Begu VS Xiyu Wang

Sursa colaj foto: Shutterstock

Irina Begu, locul 27 în clasamentul mondial, joacă împotriva chinezoaicei Xiyu Wang, ocupanta locului 75 WTA. Begu a revenit pe teren după parcursul remarcabil de la Madrid unde s-a oprit în sferturile de finală.

Al doilea meci de tenis al zilei: Gabriela Ruse VS Beatriz Haddad Maia

Sursa colaj foto: Inquam Photo – Simion Sebastian Tătaru / Shutterstock

Al doilea meci al zilei în care protagonistă este o româncă este cel dintre Gabriela Ruse și Beatriz Haddad Maia. Ruse intră pe tabloul principal după ce a învins-o în calificări pe Linda Fruhvirtová

Al treilea meci de tenis al zilei: Ana Bogdan VS Caroline Garcia

Ana Bogdan va juca diseară împotriva Carolinei Garcia, nr 4 WTA. Cele două sportive s-au mai întâlnit la Wimbledon – în 2017 – și Varșovia – în 2022. De fiecare dată Garcia a câștigat confruntarea în două seturi.

Sursa colaj foto: Shutterstock / Inquam Photos / Simion Sebastian Tătaru